FRANCHISE - 60 százalékkal csökkent egy átlagos McDonald’s étterem vízfogyasztása
A McDonald’s évek óta arra törekszik, hogy éttermeiben egyre kevesebb természeti erőforrást használjon fel. A vállalat energiatakarékossági programjának köszönhetően az éttermek számának növekedése ellenére jelentősen csökkentette a vízfelhasználást.1995-ben egy étterem átlagosan 20 köbméter vizet használt fel naponta, mára ez az érték 60 százalékkal, 8 köbméterre csökkent. 15 évvel ezelőtt 37 McDonald’s gyorsétterem üzemelt Magyarországon, ezek napi vízfelhasználása összesen 740 köbméter volt. Ugyanakkor 2010-ben a 100 hazai étteremből álló hálózat alig többet, 800 köbméter vizet fogyaszt el naponta. Ha a vállalat nem törekedett volna a víztakarékos megoldásokra, akkor a 100 egységből álló étteremhálózat ma napi 1200 köbméter vízzel fogyasztana többet. Ezt a napi mennyiséget egy átlagos magyar háztartás 12 év alatt fogyasztaná el.
A 60 százalékos napi vízfogyasztás-csökkenés annak köszönhető, hogy ma már egyre több étteremben találunk vízmentesen működő piszoárt és víztakarékos csaptelepeket, amelyek mind a fölösleges fogyasztás redukálását szolgálják. Ma már az 56 kertes étteremből 43 rendelkezik esővíz gyűjtő ciszternával, locsolókúttal. A csapadékvizet az autós éttermek kertjének öntözéséhez használják fel, ezáltal nem csak az ivóvíz felhasználás, hanem a csatornaterhelés is kb. 50 százalékra csökken.
2010.04.01 - Pincérújság
Kapcsolódó cikkeink
Megnyitott a Café Jubilee Budapesten | C House olasz kávézólánc magyar partnereit keresi | IZLAND: A Pizza Hut csaknem teljesen kivonul | SUBWAY: Fejlesztéseket tervez térségünkben | Budapesten van a világ legnagyobb Costa kávézója | Domino's Pizza franchise-hálózat Németországban | Benzinkutakra és kórházakba menne a Subway | A KirályGyros mostantól KönigPizza | Bringabiztos kölykök, Kontrás Diplomások | Világrekordra tör a KFC |
Flash lejátszó telepítése szükséges
Letölthető itt.Tekintse meg az alábbi videóinkat!




















